Eximbank Döviz Kazandırıcı Hizmetler Kredisi Hakkında Bilgi Verebilir misiniz

Eximbank Döviz Kazandırıcı Hizmetler Kredisi

Eximbank Kredi ve Sigorta Programları

https://www.eximbank.gov.tr/tr/urun-ve-hizmetlerimiz 

Döviz Kazandırıcı Hizmetler Kredisi nedir?

Türk firmalarının yurt dışına yönelik olarak gerçekleştirecekleri hizmetlerin finansmanına yönelik bir kredi programıdır.

Kimler için uygun?

  • Yurt dışına yönelik olarak gerçekleştirilecek müteahhitlik, müşavirlik, yazılım ve mühendislik hizmetleri,

  • Yabancı uyruklulara (diplomatik temsilcilikler ve mensupları dahil) turistlere veya yurt dışında çalışan Türk vatandaşlarına ülkemizde bulundukları sürede döviz karşılığı verilecek sağlık hizmetleri,

  • Bedelleri döviz olarak alınmak kaydıyla yurt dışında yerleşik firmalar adına gerçekleştirilen bakım ve onarım hizmetiyle, dış sefere çıkan Türk ve yabancı bandıralı gemi, uçak veya tır bakımı ve onarımı, yenileme ve dönüşüm ile bakım, onarım, yenileme ve dönüşüm kapsamında gerçekleştirilen mal (yakıt ve madeni yağlar hariç) ve hizmet satışları

  • Yurt içinde yerleşik haber ajanslarınca, yurt dışındaki yayın organlarına görüntülü veya görüntüsüz haber satışları finanse edilir.

Bankamızca yapılan istihbarat ve değerlendirme çalışması sonunda mali analiz ve ticari etik açısından yeterli görülen ihracatçılarımız Döviz Kazandırıcı Hizmetler Kredisi programımızdan yararlanabilirler.

Program limiti nedir?

Döviz Kazandırıcı Hizmetler Kredisi programımız kapsamında ihracatçılarımıza 25 milyon ABD Doları'na kadar kredi kullandırabiliyoruz.

Proje limiti, program limitini ve VRHİB tutarını aşmamak kaydıyla hizmet veren ve hizmet alan firmalar arasında imzalanan sözleşme hükümleri dikkate alınarak Bankamız tarafından proje bazında belirlenmektedir.

İşlem alt limiti nedir?

Döviz Kazandırıcı Hizmetler Kredisi programımız kapsamında ihracatçılarımıza yönelik alt sınır bulunmamaktadır.

Vadesi ne kadar?

Vade seçenekleri, internet sitemizde faiz/kar payı oranları ile birlikte yayınlanmaktadır.

Maliyeti nedir?

Krediye uygulanacak faiz oranları Bankamız tarafından belirlenmektedir. İlgili oranlara internet sitemizde yer alan faiz ve kar payı oranları bölümünden erişebilirsiniz.

Faiz ve kar payı oranları için tıklayınız.

Rakamlarla Türk Eximbank

 


Genel

 

 

 

 

Ayrıntılı Bilgi İçin :

https://www.eximbank.gov.tr/tr/bize-ulasin

Türk Eximbank İhracat Destek Hizmetleri Merkezi: 0850 200 55 00​