Türk Yapı Malzemeleri Sektörü Afrika'da

Afrika Bölgesinin önde gelen yapı ve inşaat etkinliklerinden biri olan The Big 5 Construct East Africa Fuarı, 7-9 Kasım 2018 tarihleri arasında Nairobi/KENYA Kenyatta International Convention Centre'de gerçekleştirildi.

Yapı ve yapı malzemeleri, HVAC-R; beton ve yapı hizmet sektörlerinin yer aldığı fuarın, ana organizatörü DMG Events; Türkiye milli katılım organizasyonu ise Ladin Fuar ve Kongre Org.Hizm A.Ş. tarafından yapıldı. Fuara Ladin Fuar ve Kongre Org.Hizm A.Ş. organizasyonluğunda toplam 28 Türk firması katılım sağladı.

Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği 7-9 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen fuara, Ladin Fuarcılık milli katılım organizasyonluğu kapsamında 18 m²'lik bir info-standla ilk kez katılım sağladı. Söz konusu fuara Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliğini temsilen Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet ŞUYUN ve  Zafer KORKMAZ ile Genel Sekreterliğimiz personeli Ar-Ge 1 Şube Şefi Zehra N. ÖZBİLGİN ve İK-Muhasebe Şube Müdürü Mehmet YÜCEL katılım sağladı.

Fuarın ilk gününde  T.C Nairobi Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Sayın Murat Can Kılınç ziyaret etti; fuarın ikinci günü ise gününde oldukça ilgi gören Türkiye Pavilyonunu ve standımızı T.C Kenya Büyükelçisi Sayın Ahmet Cemil Miroğlu,  T.C Nairobi Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Sayın Murat Can Kılınç ile Kenya National Construction Authority Başkanı Maurice Akech ziyaret etti. İki ülke arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmeye yönelik yapılan görüşmelerde; heyete Türk Yapı Sektörü ve potansiyeli hakkında bilgilendirme yapıldı.

İlgili Fotoğraflar