Savunma ve Havacılık Tanıtım Grubu (TDA) İlk Fuarını Tamamladı

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) bünyesinde faaliyetlerine başlayan Savunma ve Havacılık Tanıtım Grubu (TDA), sektörün önemli fuarlarından Nürnberg  IWA Avcılık ve Atıcılık Fuarı'nda sektör profesyonellerine Türk savunma sanayiini tanıttı.

Türkiye'nin genç ve iddialı ihracatçı birliklerinden olan Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI), hedeflenen ihracat rakamlarına ulaşmak ve üstün teknolojinin kullanıldığı savunma sanayinde, yerli ürünlerin Avrupalı rakipleriyle eş düzeyde olduğunu alıcılara anlatmak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Söz konusu hedef için kurulan Savunma ve Havacılık Tanıtım Grubu, Almanya'nın Nürnberg kentinde, 07 - 10 Mart 2014 tarihlerinde düzenlenen IWA Avcılık ve Atıcılık Fuarı'nda ilk kez info stand oluşturdu ve sektör profesyonellerine Türk savunma sanayiini tanıttı.

Ateşli silahlar ve aksesuarları, av ve atıcılık malzemeleri, kamp  ve dağcılık malzemeleri ve aksesuarları ile tekstil ürünleri, mühimmat ve çeşitleri, hazır giyim, hediyelik eşyalar, avcılık donanımları, güvenlik sistemleri ve optik aletlerin sergilendiği fuar; alanında dünyanın en  kapsamlı ve büyük fuarı olma özelliğini taşıyor.
 

2013 yılında SSI tarafından milli katılımın organize edildiği fuarı 100'den fazla ülkeden yaklaşık 38 bin  ziyaretçi takip etmiş, 50 ülkeden 1.209 firmanın katıldığı fuara Türkiye, 53 firma ile katılım göstermişti.

Bu yıl ise 41.'si gerçekleştirilen fuara 39 binden fazla ziyaretçi ile rekor düzeyde bir katılım gerçekleşti. Fuara 54 ülkeden katılan 1.343 firmanın 66'sını Türk firmaları oluşturdu. Türkiye geçen sene Almanya'dan sonra 4.üncü sıradayken, bu sene ABD ve İtalya'nın ardından 3.üncü sıraya yükselerek İngiltere'nin yerini almış oldu.