Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında Hekaton Etkinliği düzenliyor

48 SAATİN VAR MI?
Hekaton, farklı bilgi ve beceriye sahip insanların bir araya gelerek belli bir konuda, belirlenmiş bir süre içerisinde uygulama ya da yazılım geliştirdiği etkinliktir. Etkinlik kapsamında ilgi alanları ve becerileri doğrultusunda gruplaşmış olan kişiler, belirlenmiş konu hakkında uygulama ya da yazılım geliştirirler.

Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında düzenlenecek olan Hackathon Etkinliği'nde amaç oyun geliştirmek olacak. Yaklaşık 48 saat içerisinde katılımcılardan (öğrenciler/mezunlar/ ilgili alanda faaliyet gösteren firmalarda çalışan gençler) kullanılabilir bir oyun uygulaması ortaya çıkarmaları beklenecek. Ekiplerin maksimum 4 kişiden oluşması planlanıyor ve etkinlikte katılımcıların temel ihtiyaçları (yemek/dinlenme/ uyuma vb.) alanda karşılanacak.

Hackathon Etkinliği 29 Nisan 2016 Cuma Günü saat 17:00'da başlayacak, 1 Mayıs 2016 Pazar Günü saat 17:00'da sona erecek. Etkinliğe yaklaşık 100 kişi katılacak ve 4'er kişilik gruplar oluşturarak oyun yazılımı yapacaklar. Proje konsepti katılımcılara 29 Nisan 2016 Cuma Günü saat 17:00'da açıklanacak.

Tarih: 29 Nisan-1 Mayıs 2016
Yer: VİA FLAT ANKARA

Ödülller: Etkinlikte ilk üçe giren ekibe sürpriz teknolojik cihazlar hediye edilecek.

Kayıt İçin:oyunhekatonu.odtuteknokent.com.tr