Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Konya'daki Üye Firmalarla Bir Araya Geldi

 20-22 Kasım 2015 tarihlerinde Konya'da Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu ilgili kamu kurum yetkilileri ile biraraya geldi. Ayrıca, şekerli mamuller ihracatında yaşanan sorunlara ilişkin Birliğimiz üyesi Konyalı firmalar için bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu'nun daveti üzerine 21 Kasım 2015 tarihinde Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Veysel PARLAK ve Bakanlık uzmanları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda-Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Muharrem SELÇUK ve ilgili Bakanlık uzmanı, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Mustafa ERDOĞAN ve Ticaret Dairesi Başkanı Cihan SOYALP Konya'da bir araya geldi ve sektörün sorunları masaya yatırılarak sektöre ilişkin projelere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

22 Kasım 2015 tarihinde ise Konya Dedeman Otel'de şekerli mamuller ihracatında yaşanan güncel sorunlar ile yaşanması muhtemel problemlere ilişkin bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. T.C. Şeker Kurumu Başkanı Dr. Sayın Hüsnü TEKİN, Genel Sekreter Ahmet PELİT ve Grup Başkanı Nuh KAYGISIZ, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hasan ALKAN ve Ekonomi Bakanlığı yetkililerinin katıldığı toplantıya 27 ihracatçı firmadan temsilciler katılım sağladı. Toplantıda ilgili sektörde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.