Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Safranbolu'da Metaller Sektör Buluşmasında

Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği 15-17 Kasım tarihlerinde, 2020 yılına başlarken sektörel sinerji yaratmak amacıyla sektörü bir araya getiren bir buluşma düzenlendi. “2. Metaller Sektör Buluşması”nda küresel ekonomik gelişmelerin demir-çelik sektörüne etkileri, gelişen dünya ve trendler, Birliğimiz tarafından verilen hizmetler, ihracatçımıza sağlanan devlet destekleri ve kişisel gelişim konularında paylaşımlar, konusunda uzman kişiler tarafından davetlilerimize aktarıldı.

Söz konusu buluşmada 50'den fazla katılımcı yer aldı.  Katılımcılar Cuma günü Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş, tesislerine ziyaret gerçekleştirmişlerdir. Program süresince açılan “Devlet Yardımları” masalarında Birliğimiz tarafından üyelerimize verilen devlet destekleri hakkında detaylı bilgi verildi.

Konuklarımızın hem dinlenme hem de yeni şeyler öğrenme fırsatı bulduğu etkinliğimizde, 16 Kasım 2019 Cumartesi günü sabah başlayan program Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Şerafettin CECELİ'nin açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra Ekonomist Ali Orhan YALÇINKAYA tarafından Türkiye'nin güncel ekonomik durumunun aktarıldığı “Dünya'da ve Türkiye'de Güncel Ekonomik Gelişmeler” isimli sunum gerçekleştirildi. Daha sonra Genel Sekreter Yardımcısı Fatih YUMUŞ tarafından “İhracata Yönelik Devlet Yardımları” hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. Gazeteci ve Yazarlar Vahap MUNYAR, Şeref OĞUZ ve Sefer  LEVENT  ile gündemdeki konular görüşülerek katılımcılar ile interaktif görüş alışverişi gerçekleştirildi. Program Gulf Sigorta A.Ş. firmasından Cenk ATAKER'in “İhracatta Sigorta Uygulamaları” sunumu ile devam etti. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Denetim Kurulu Üyesi Burçak ÜNSAL ise “Kurumsal Yönetim ile Şirketlerinizi Nasıl Geleceğe Taşırsınız?” hususunda sunum gerçekleştirildi. Veliaht Koçu, Enelsan A.Ş. Genel Müdürü, Yönetici Koçu Tunç VİDİNLİ “Veliaht Koçluğu- Aile Şirketlerinde Nesiller Boyu Sürekliliği Sağlamak” sunumu ile firmalarımıza değerli bilgiler verdi. Cumartesi günü programı sonunda ise Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı -TEDx Konuşmacısı Özgür AKSUNA,  “İletişim Herşeydir”  başlıklı sunumu büyük ilgi ile dinlendi.

Geçtiğimiz yıl Kızılcahamam; bu yıl Safranbolu'da gerçekleştirilen üye buluşması etkinliğimizin  sektörümüz bileşenleri için oldukça faydalı bulunduğu ve benzer etkinliklerin her yıl düzenli aralıklarla tekrar edilmesi yönünde görüş birliğine varıldı.

İlgili Fotoğraflar