Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Expo Cihac 2018 Fuarı'nda!!

16-20 Ekim 2018 tarihleri arasında Mexico City/Meksika Citibanamex Center'da düzenlenen Expo Cihac Fuarı'na , Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği olarak 20 m2'  lik bir info standla ilk kez katılım sağlandı.

Ülkenin önde gelen yapı ve inşaat etkinliklerinden biri olan fuar 570'den fazla firmanın katılım sağladığı, 22.500 profesyonel ziyaretçinin olduğu ve 34 Bin m2'de gerçekleştirilen bir organizasyondur.

Birliğimiz info standında stantta ziyaretçilere sektöre ilişkin olarak hazırlanan bilgilerin yer aldığı flash disk katalog ve sektör broşürü dağıtıldı. Buna ilaveten stand ziyaretçilerine ülkemizin kültürünü yansıtan nazar boncukları ve lokum ikram edildi. Söz konusu fuara Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliğini temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin CECELİ ve Başkan Yardımcısı Erkan ASTARCI ile Genel Sekreterliğimiz personeli Ar-Ge 1 Şube Şefi Zehra N. ÖZBİLGİN ve Devlet Yardımları Şube Uzman Yrd. Seda Ceylan BAŞARAN  katılım sağladı.

Fuara, Birliğimiz dışında sadece bir Türk Firması (SEL DIŞ TİCARET ve KİMYA SANAYİ A.Ş.) katılım sağladı.

Fuarın ikinci günü Birliğimiz standını TC Meksika Büyükelçisi Sn T. Timur SÖYLEMEZ ile Meksiko Ticaret Müşaviri Sn. İnci Selin BAL SALKIM ziyaret etti.

Fuar kapsamında, Meksika İnşaat Sanayicileri Odası Başkanı, ANIERM (Asociacion Nacional de Importadores y Exportadores de la Republica Mexicana, A.C.) Meksika İthalatçı ve İhracatçılar Birliği Genel Sekreteri ile CANALUM (Camara Nacinal de la Industria del Aluminio) Aluminyum Sanayicileri Odası Başkanı ziyaret edildi. İki ülke arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmeye yönelik yapılan ziyaret ve görüşmelerde, Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin CECELİ  tarafından Türk Yapı Sektörü hakkında bilgi verildi.

İlgili Fotoğraflar