Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Avrupa Uluslararası Mütehhitler Birliği (EIC) Sonbahar Konferansına Gümüş Sponsor Oldu!

Avrupa inşaat sanayinin en yüksek temsil organı  olan European International Contractors- Avrupa Uluslararası Mütehhitler Birliği'nin yılda iki defa düzenlediği konferanslara Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçılar Birliği sponsor olmaya devam ediyor.

Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği'nin (EIC- European International Contractors) Genel Kurulu ve Sonbahar Konferansı 4-6 Ekim 2018 tarihleri arasında İzmir/Çeşme'de gerçekleştirildi.

Konferansın ilk günü ikili iş görüşmeleri ile başlamış olup; ikinci gün yapılan çalıştaylarla devam etti. Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği olarak Gümüş Sponsor olunan konferans kapsamında,  Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin CECELİ'nin yaptığı “Turkish Construction Materials” başlıklı sunum ile Türk Yapı Sektörü anlatıldı.

Sponsorluk kapsamında katılımcılara dağıtılmak üzere “Turkey Discover The Potential” logolu sırt çantası, şapka, peştamal, kuruyemiş ve Türkiye Tanıtım Kitabı hazırlandı ; ayrıca ihracatta ilk sıralarda olduğumuz ürünleri gösteren küçük el broşürleri dağıtıldı. Konferans süresince açılan bilgilendirme standlarında Birliğimiz hakkında tanıtıcı bilgiler verildi.

Her yıl Nisan ve Ekim aylarında gerçekleştirilen Konferanslar serisinde, aralarında Türkiye Müteahhitler Birliği'nin de yer aldığı 15 farklı ülkenin Müteahhitler Birlikleri temsilcileri ile firma temsilcileri, yapı sektörüne ilişkin güncel sorunlar ve fırsatları ele almaktadır. ADDMİB, daha önce Paris, Berlin, Brüksel ve Kopenhag'daki konferanslarda da yerini almış ve Türk Yapı Sektörünün tanıtmını gerçekleştirmiştir.

İlgili Fotoğraflar