8. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması'nın Ödül Töreni 10 Nisan 2015 tarihinde Lazzoni Otel'de Yapıldı

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü, Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliği, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri organizatörlüğü ve İstanbul, Ege ile Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin katkısıyla düzenlenen “8.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”na bu yıl 956 tasarımla başvuru yapıldı. Türkiye'nin gelecekte üreteceği, kullanacağı ve ihraç edeceği mobilyaları tasarlayan yarışmacıların, yoğun ilgisi sektörde faaliyet gösteren ve yarışmayı organize eden tüm tarafları mutlu etti.

Yarışmaya Akademisyen tasarımcılarIN, Profesyonel ve Lisans öğrencilerinin yanısıra ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri de katıldı. Geleceğin tasarımcılarını yaratıcı çözümlere teşvik etmek amacını güden bu kategori, bu yıl da mobilya sektörünün gelişimine ışık tutacak değişik tasarımları bu alana çekti…

Yarışmayı destekleyen kuruluşlar arasında TRT, Mimarlar Odası, İç Mimarlar Odası ve Yaratıcı Çocuklar Derneği bulunurken, başta Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Sayın İbrahim ŞENEL ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ olmak üzere önemli kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri de yarışmada Onur Jüri Üyesi olarak yer aldı…

Yarışmanın asli jüri üyeleri ise; tasarım alanında günümüzün en önemli isimlerinden oluşuyor. Jüri Başkanlığı'nı Prof. Önder KÜÇÜKERMAN'ın yürüttüğü yarışmanın diğer jüri üyeleri ise tasarımın ve sektörün duayenleri arasında olan Reşit SOLEY, Aziz SARIYER, Jan NAHUM, Mustafa TONER, Kaan DERİCİOĞLU, Fatih KIRAL, Ahmet KALELİ, Didem ÇAPA, Murat ARMAĞAN ve Renan GÖKYAY...

Yarışmada İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülleri ile birlikte 27 ayrı ödül verildi. Ödül veren sponsor firmalar arasında , Atagür Mobilya, Emo Home, Ersa Ofis Mobilyaları, Bürotime, Gentaş Grup, Madeş, İkoor Mobilya yer aldı…

Mobilyanın oskarlarının dağıtıldığı “Ödül Töreni” 10 Nisan 2015 tarihinde Lazzoni Otel/İstanbul'da yapıldı.

Yarışma hakkında detaylı bilgi için :
Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği
Tel : 0 312 447 27 40 / 187
WEB : www.designforexport.org

Akademisyen, Profesyonel ve Lisans Öğrencileri Kategorilerinde ödül almaya hak kazanan kişiler, kategori ve rumuzları:

EV MOBİLYALARI TASARIM ÖDÜLLERİ

Akademisyen ve Profesyonel Kategorisi Ödülleri

Kazanan Rumuz

Tasarım Sahipleri

İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü

682-ICE45455

DAMLA ŞAHİN

Lazzoni Platin Ödülü

0566-UDS24680

UMUT DEMİREL

FATMA ELİF ERGÜR

Lisans Öğrencileri Kategorisi Ödülleri

Kazanan Rumuz

Tasarım Sahipleri

İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü

815-LOX06731

KEMAL ŞAHİN YILMAZ

Emo Home Altın Ödülü

35-CTB12635

AHMET POLAT

İkoor Altın Ödülü

830-HCO80494

CEREN ALTUN

OFİS MOBİLYALARI TASARIM ÖDÜLLERİ

Akademisyen ve Profesyonel Kategorisi Ödülleri

Kazanan Rumuz

Tasarım Sahipleri

İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü

403-BOX29929

KEMAL YILDIRIM

Bürotime Platin Ödülü

929-CLL21349

Hüseyin UZUT

Nurcan SEVİNÇ

Cem DOĞAN

 Lisans Öğrencileri Kategorisi Ödülleri

Kazanan Rumuz

Tasarım Sahipleri

İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü

813-MSA32485

KEMAL ŞAHİN YILMAZ

Atagür Ahşap Altın Ödülü

607-TMD34353

İBRAHİM AND LİŞESİVDİN

Ersa Altın Ödülü

935-NBM56328

METİN ÖZHAN

NUR ERYILMAZ

BURAK AYKAN


ÖNEMLİ NOT: “8.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”na Ofis Mobilyaları Profesyonel Kategoriden x15-0694 numara ve MOD91852 rumuzuyla katılan Alper GÜNDÜZ'ün tasarımına verilen “İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü” yarışma şartnamesi gereği daha önce “International Design Awards”da ödül alması sebebiyle iptal edilmiştir. 

MUTFAK VE BANYO MOBİLYALARI TASARIM ÖDÜLLERİ

Akademisyen ve Profesyonel Kategorisi Ödülleri

Kazanan Rumuz

Tasarım Sahipleri

İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü

560-FEU74125

UMUT DEMİREL

FATMA ELİF ERGÜR

Kastamonu Entegre Platin Ödülü

569-UDS54689

UMUT DEMİREL

FATMA ELİF ERGÜR

Lisans Öğrencileri Kategorisi Ödülleri

Kazanan Rumuz

Tasarım Sahipleri

İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü

779-EMR34960

EMRE SAĞIR

Gentaş Grup Altın Ödülü

487-KOC13141

BURAK KOÇAK

AKILLI MOBİLYALAR TASARIM ÖDÜLLERİ

Akademisyen ve Profesyonel Kategorisi Ödülleri

Kazanan Rumuz

Tasarım Sahipleri

İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü

642-BMD12144

EBRAR GÖK

Lisans Öğrencileri Kategorisi Ödülleri

Kazanan Rumuz

Tasarım Sahipleri

İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü

497-NAM11911

MEHMET ÖZDURAK

ADNAN YILDIRIM

Madeş Altın Ödülü

482-BUR13141

BURAK KOÇAK

İLKOKUL, ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİNİ YARATICI ÇÖZÜMLERE TEŞVİK KATEGORİSİ

 

Kazanan Rumuz

Tasarım Sahipleri

İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü

760-YLD08561

YILDIZ GÜLTEKİN

Bürotime Platin Ödülü

537-SUT02020

SUDE TAŞYÜREK

Kastamonu Entegre Platin Ödülü

1-TTL75757

AYŞE ZEYNEP ACAR

Lazzoni Platin Ödülü

230-EYM24821

EYMEN EREN KARAGÖZ

Atagür Ahşap Altın Ödülü

176-ZHY34891

ZEHRA EYLİ

Emo Home Altın Ödülü

177-HAY11997

TUGÇE GÜNAY

Ersa Altın Ödülü

180-MCC11998

MELİKE ÇÜRGÜÇ

Gentaş Altın Ödülü

782-BER20044

BERKAY KUMAŞ

İkoor Altın Ödülü

448-EXO90326

DEFNE ALTAN

Madeş Altın Ödülü

707-CYD25099

CEYDA ÇAM