Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.

Abone Ol
E-mail
RSS HABERLERE ABONE OL
MAIL ADRESİNİZ TANIMLANMIŞTIR.
Artık bültenimizi mail adresinizden de takip edebilirsiniz.

2013 YILINDA NELER YAPTIK

 • Makine Tanıtım Grubu Almanya Faaliyetlerine Devam Ediyor

  Makine Tanıtım Grubu 21 Kasım 2013 tarihinde Almanya’nın Dortmund şehrinde düzenlenen 5. Kuzey Ren Vestfalya Türk-Alman Ekonomi Görüşmeleri’ne katıldı. Katılımcılara Türk Makinesi hakkında bilgi verilen görüşmeler sırasında düzenlenen “Makine, Tesis ve Malzemeler” konulu panelde ise Makine İhracatçıları Birliği ve Makine Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Sevda Kayhan YILMAZ konuşmacı olarak yer aldı.

 • Akıllı Teknik Sistemler

  3 Aralık 2013 tarihinde İstanbul, Hilton Otel’de, OstWestfalenLippe Teknoloji Ağı (it’s OWL), Dünya Ekonomi Gazetesi ve MTG işbirliğinde “Akıllı Teknik Sistemler” hakkında ihtisas forumu düzenlendi.

 • Makine Tanıtım Grubu Machine Tool Indonesia Fuarına Katıldı

  Makine Tanıtım Grubu, 4-7 Aralık 2013 tarihlerinde Endonezya/Cakarta’da düzenlenen “Machine Tools Indonesia” fuarına 45 m2 stand ile katılım sağladı.

 • MTG, EMO 2013 Fuarı’nda yerini aldı

  16-21 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen metal işleme teknolojilerinin önde gelen fuarı EMO 2013’e info stant ile katılan MTG (Makine Tanıtım Grubu) ziyaretçilerine Türk makine sektörü hakkında bilgiler verirken, havaalanı ve fuar çevresindeki reklam çalışmaları ile Türk makine sektörünün tanıtımını yaptı.

 • Makine Tanıtım Grubu (MTG) FEIMAFE FUARI’nda

  Makine Tanıtım Grubu (MTG), 3-8 Haziran 2013 tarihleri arasında Sao Paulo, Brezilya’da bu yıl 14.sü düzenlenen Feimafe Fuarı’na 60 m² bir info-standla katılım sağladı.

 • MTG Hannover Fuarı'ndan Hemen Sonra Bauma 2013 Fuarı'nda Yer Aldı

  15-21 Nisan 2013 tarihlerinde Munih’de düzenlenen, Bauma 2013, Uluslararasi İnşaat Makineleri Fuari’nda Makine Tanıtım Grubu 48 m2 bir info-stand ile yer aldı. 8.000 Türk makinecisinin bir arada temsil edildiğini vurgulayan reklamlar havaalanından başlayarak , fuar alanında doğu ve batı girişlerindeki küplerde ve hollerde yer aldı.

 • Makine Sektör Toplantıları’nın 2013 yılındaki ilk buluşması...

  Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği ve bünyesinde yer alan Makine Tanıtım Grubu (MTG), farklı şehirleri dolaşarak, sektörün sorunlarını ve beklentilerini ilk ağızdan dinlemeye, ilgili kurumlarla sektör temsilcilerini buluşturarak bağlarını güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda çeşitli şehirlerde düzenlenen toplantıların 2013 ayağı, 22 Şubat 2013 tarihinde Bursa buluşması ile başladı.

 • Makine Tanıtım Grubu Euromold 2013'de

  Makine Tanıtım Grubu 3-6 Aralık 2013 tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde gerçekleştirilen EuroMold 2013 fuarına info stand ile katılım sağlamıştır.

 • Makine Sektör Toplantısı Çorum'da Yapıldı

  Makine İhracatçıları Birliği Türkiye genelinde düzenlediği il toplantılarına Çorum ile devam etti.

 • Makine Tanıtım Grubu Agritechnica Fuarına Katıldı

  Makine Tanıtım Grubu, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) ile 10-16 Kasım 2013 tarihlerinde Almanya/Hannover’de gerçekleşen Agritechnica Fuarına 48 m2 standla katıldı.

 • Yıldızlı Projeler Yarışması 2013 Sonuçlandı

  Bu yıl Makine Tanıtım Grubu’nun da Gümüş Sponsor olarak destek verdiği YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü’nün her yıl ‘’Fikrini Geleceğe Taşı’’ sloganıyla düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması sonuçlandı.

 • Makine Tanıtım Grubu “Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013”'de

  Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda TUSKON organizasyonunda 25-26 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013" etkinliğinde Makine Tanıtım Grubu stand ile yer aldı.

 • Makine Sektör Toplantısı Kocaeli’de Yapıldı

  Makine İhracatçıları Birliği Türkiye genelinde düzenlediği il toplantılarına Kocaeli ile devam etti.

 • 21. Türk–Japon İş Konseyi Ortak Toplantısı 4 Ekim 2013 tarihinde Tokyo’da gerçekleştirildi.

  Birliğimizin Genel Sekreter Özkan AYDIN tarafından temsil edildiği ve Japan Society of Industrial Machinery Manufacturers yetkililerinin de katıldığı bu toplantıda; Özkan AYDIN, ülkemiz makine sektörünün ulaşmış olduğu düzey konusunda bir sunum yapmış ve Japon işadamlarının konuya ilişkin sorularını cevaplamıştır.

 • Yerli Seramik Makinesi Üretiminin Teşvik Edilmesi Toplantısı

  Eskişehir Bilecik Kütahya Seramik İş Kümesi koordinasyonunda yürütülen “Seramik üretiminde maaliyetleri düşürme” başlıklı projenin en önemli ayağı olan “Yerli Seramik Makinesi Üretiminin Teşvik Edilmesi” temalı toplantıda konuşan MAİB Başkanı Adnan Dalgakıran “Bizim ihracatımızın sizin ithal ettiğiniz ürünleri karşılama oranı yüzde 31. Bu oranı arttırmak bizlerin elinde. Bir hedef oran belirleyerek buna ulaşmamız lazım” dedi.

 • Makine Tanıtım Grubu MSV 2013 Fuarında

  7-11 Ekim tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti'nin Brno şehrinde düzenlenen 55. Uluslararası Mühendislik, MSV 2013 Fuarı'na İMMİB tarafından düzenlenen Milli Katılım ile katılan MTG (Makine Tanıtım Grubu) ziyaretçilerine Türk makine sektörü hakkında bilgiler verirken, fuar alanındaki reklam çalışmaları ile Türk makine sektörünün tanıtımını yaptı.

 • II.Makine ve Aksamları İmalat Teknolojileri Ar-Ge Proje Pazarı

  Makine İhracatçıları Birliği organizasyonunda geçen yıl ilki düzenlenen ve Makine ve Aksamları sektöründe ilk defa Türkiye genelinde gerçekleştrilen geniş kapsamlı bir Ar-Ge proje pazarı etkinliğinin bu yıl ikincisi düzenlenecektir. 26 Ekim 2013 tarihinde WOW İstanbul Otel ve Kongre Merkezi’nde TÜBİTAK-TEYDEB ve TİM’in desteği ile gerçekleştirildi.

 • Blech Expo 2013

  Makine Tanıtım Grubu, 5-8 Kasım 2013 tarihleri arasında Almanya’nın Stuttgart şehrinde düzenlenen Saç İşleme Fuarı Euro Blech’de şehir içinde ve havaalanındaki reklam çalışmaları ile Türk makine sektörünün tanıtımını yaptı.

 • K Fuarı 2013

  Makine Tanıtım Grubu, 16-23 Ekim 2013 tarihleri arasında Almanya’nın Dusseldorf şehrinde düzenlenen Kauçuk ve Plastik Endüstrisinde önemli fuarlardan biri olan K 2013 Fuarı'nda, şehir içinde ve havaalanındaki reklam çalışmaları ile Türk makine sektörünün tanıtımını yaptı.

Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat / Çankaya ANKARA

+90 (312) 447 27 40 / +90 (533) 039 95 96 (Mesai saatleri dışında)

info@oaib.org.tr

+90 (312) 446 96 05