Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.

Abone Ol
E-mail
RSS HABERLERE ABONE OL
MAIL ADRESİNİZ TANIMLANMIŞTIR.
Artık bültenimizi mail adresinizden de takip edebilirsiniz.

HABERLER

ORTA ANADOLU HUBUBAT, BAKLİYAT, YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ THAIFEX-WORLD OF FOOD ASIA 2017 FUARI’NA MİLLİ KATILIM ORGANİZASYONU İLE KATILIM SAĞLADI

ORTA ANADOLU HUBUBAT, BAKLİYAT, YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ THAIFEX-WORLD OF FOOD ASIA 2017 FUARI’NA MİLLİ KATILIM ORGANİZASYONU İLE KATILIM SAĞLADI

Tayland’ın Bangkok kentinde 31 Mayıs-04 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen ve bu yıl 13.’sü düzenlenen THAIFEX-World of Food Asia 2017 Fuarı’na Türkiye başta olmak üzere Çin, Kamboçya, Almanya, Endonezya, İtalya, Japonya, Kore, Malezya, Filipinler, Singapur, Vietnam gibi 30 ülkeden gıda sektöründe faaliyet gösteren 2.000’in üzerinde firma ve 45 bini aşkın ziyaretçi katıldı.

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği sektörünün Güneydoğu Asya'daki en önemli fuarı niteliği taşıyan fuara, 35 firma ile milli katılım organizasyonu gerçekleştirdi.

Fuarın ilk günü Tayland Başbakan Yardımcısı Sayın Somkid JATUSRİPİTAK ve Ticaret Bakanı Sayın Apiradi TANTRAPORN ile T.C.Bangkok Büyükelçisi Sayın Evren Dağdelen AKGÜN ve Ticaret Müşaviri Sayın Burak BALKAN Türkiye pavyonunu ziyaret etti

Fuarın ikinci günü olan 1 Haziran 2017 tarihinde Bangkok Ticaret Odası ve OAİB'nin işbirliğinde Türk ve Taylandlı firmaların katılımıyla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Fuarın ikinci günü akşamı T.C. Bangkok Büyükelçisi Sayın Evren Dağdelen AKGÜN tarafından fuar katılımcılarına büyükelçilik konutunda bir resepsiyon düzenlendi. Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu, Genel Sekreterlik personeli ve Türkiye’den fuara katılan diğer firma temsilcileri resepsiyonda hazır bulundu.

Birliğimiz tarafından 2 Haziran 2017 tarihinde fuar katılımcısı firmalar onuruna bir akşam yemeği verildi. Fuarın son gününde ise Türk firmaları için bir alım programı gerçekleştirilerek firmalarımızın Taylandlı firmalarla görüşme yapması ve ürünlerini tanıtma imkanı sağlandı.

Fuar süresinde Birliğimizin info standını gezen ziyaretçilere tatlı ve tuzlu unlu mamuller tariflerini içeren İngilizce yemek kitabı ile sektörü tanıtan katalog dağıtıldı. Aynı zamanda, fuar süresince mutfak önlüğü ve çanta hediye edildi.

Kum sanatçısı Veysel Çelikdemir'in un ve kum ile yaptığı gösterilere ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi. Ayrıca Birliğimizin standında Şef Aşçı Emin Aydemir tarafından kurabiye, börek, poğaça vb. unlu mamul ürünleri hazırlanarak ziyaretçilere ikram edildi ve şov yapıldı.

Birliğimizin info standı haricinde “Turkey-Discover the Potential” standı kurularak tanıtım faaliyetleri yürütüldü.
 


 
TÜM HABERLER

Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat / Çankaya ANKARA

+90 (312) 447 27 40 / +90 (533) 039 95 96 (Mesai saatleri dışında)

info@oaib.org.tr

+90 (312) 446 96 05